BHP wizażysty

Hej!

Zawsze zdawałam sobie sprawde z tego, jak bardzo wazna jest higiena w makijażu. Ręce miałam zawsze zdezynfekowane, pędzle czyste i odkażone, ale tak naprawde dopiero niedawno pewien filmik uświadomił mi, że mogę zrobić w tym kierunku coś więcej.

Serdecznie odsyłam Was w tym momencie do filmiku dirtymakeup o higienie w zawodzie wizażysty, o którym mowa! Bez sensu żebym wszystko powtarzała- ona doskonale zebrała te informacje w  zrozumiałą całość!

Właściwie nie muszę juz nic do niego dodawać, ale obiema rączkami podpisuję się pod tym, że warto odprawiać tę całą czyściochową ceremonię, choćbyśmy miały tylko jedną osobę uchronić przed jakąkolwiek chorobą!

Ja już powoli zaczynam zmieniać swoje nawyki, przyzwyczajać się do zasady "no double deep", oddzielać czyste pędzle od brudnych i skrupulatnie czycić nie tylko swoje przybory, ale tez kosmetyki.
Zakupiłam oczywiście jednorazowe aplikatory do maskary i błyszczyków. Do eyelinerów pominęłam, bo używam głównie tych w żelu, więc na koniec dezynfekuje cały produkt lub wyjmuję z opakowania szpatułką tyle, ile mi potrzeba.

I o dziwo ani na chwilę nie zawahałam się czy kupic zestaw pro hygiene, czy wydać te pieniądze na kolorówkę. To dobry znak- robię się pro! ;) Czego i Wam życzę ;)Mam nadzieję, że udało mi się dotrzeć do osób, które przypadkiem nie widziały filmiku dirtymakeup i że te informacje uczynią Waszą pracę nie tylko przyjemniejszą ale i bezpieczniejszą!


Do następnego, Wasza JC!


7 komentarzy:

 1. Higiena w tym zawodzie to podstawa!Warto o tym pamiętać, super post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że o tym przypominasz, a filmik dirtymakeup widziałam i przynajmniej wiem teraz na co zwracać uwagę będąc u wizażysty ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby wszyscy tak podchodzili do kwestii bhp w wizazu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, mówi się o higienie często ale jak przychodzi co do czego to pojawiają się własnie elementy mieszania pędzelków i tak dalej. Filmiku nie widziałam ale faktycznie wnosi więcej niż słowa. Dzięki za dobry materiał ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od zawsze powtarzam że higiena to podstawa !

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak, kontakt narzędzi z wieloma osobami to doskonałe środowisko dla bakterii i innych ustrojstw, które mogą przyczyniać się do różnych dolegliwości. Dobrze, że ktoś dba o tak istotne sprawy w swojej pracy.

  OdpowiedzUsuń