Makijaż fotograficzny bez tajemnic cz. 2

Witam Szkraby moje! ;)

Dziś mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną część cyklu, w której opisuję najważniejsze zasady makijażu fotograficznego. Jeśli dopiero raczkujecie w tej dziedzinie lub macie zamiar wykonać swój pierwszy makijaż na sesję, naprawdę warto znać te zasady ;)

W poprzednim poście pt. "Makijaż fotograficzny bez tajemnic cz. 1." poznałyście 7 podstawowych zasad wykonywania makijażu fotograficznego. Pora na kolejne!

8. Wspominałam już o tym, że twarz musi być dobrze i wyraźnie wymodelowana. Oprócz tego większą uwagę, niż zwykle, zwracamy także na nakładanie różu. Warto dołożyć dodatkową warstwę lub użyć ciemniejszego odcienia. Przydatnym produktem może być także róż w kremie, który aplikujemy w fazie mokrej makijażu, by podbić kolor nakładanego później różu w kamieniu.

9. Brwi powinny byś świeżo wydepilowane, bez śladów odrastających włosków. Należy je wyraźnie podkreślić. Ogromnie ważna w ich przypadku jest także ich symetria.

 fot. P. Stach, mua: P. Budzińska

10. Rzęsy powinny być dokładnie wytuszowane i wyczesane (najlepiej metalowym grzebykiem np. firmy Inglot). Ważne, by nie pozostawiać na nich żadnych grudek. Przydatne w dodawaniu rzęsom objętości mogą być kępki rzęs lub całe ich paski. Pamiętajcie jednak, by nie przysłonić nimi makijażu oka.

11. Powieki także powinny być pomalowane mocniej niż zazwyczaj, z naciskiem na bardzo dokładne roztarcie granic między cieniami. Pamiętajcie o zachowaniu symetrii, szczególnie przy wykonywaniu kresek.

12. Usta powinny być podkreślone konturówką i wypełnione szminką w tym samym kolorze. Należy pamiętać o korekcji ich kształtu (znów prześladująca symetria). Błyszczyk nakładamy na środek ust.

13. Najważniejsza zasada- przy wykonywaniu makijażu fotograficznego zawsze należy pamiętać o zasadach przypisanych poszczególnym typom makijażu (np. ślubnemu, beauty, make up no make up)!


Fotografia czarno- biała

Zasady makijażu w fotografii czarno-białej nie różnią się znacznie od powyższych. Należy jednak pamiętać, że użyte przez nas kolory przybierają różne odcienie szarości. Oto mała ściągawka dla Was:

Jasne odcienie szarości- róże, fiolety, niebieskości i zielenie
Ciemne odcienie szarości- żółcie, pomarańcze, czerwienie, ciepłe odcienie brązu i zieleni (np. oliwka)
Czerń- duża ilość czarnego kosmetyku (przy mniejszej zyskamy ciemny odcień szarości).

Najważniejszą regułą przy modelowaniu twarzy i oka w tym typie makijażu jest operowanie jasnymi i ciemnymi odcieniami, czyli gra światłocieni.



 fot. P. Stach, mua: P. Budzińska



Mam nadzieję, że skorzystacie z moich porad i będzie mi bardzo miło, jeśli przekażecie je wizażystkom, które zaczynają pracę przy sesjach ! ;)

W ostatniej części cyklu pojawi się mały skrót wszystkich zasad oraz charakterystyka dobrego wizażysty "sesyjnego". Serdecznie Was zapraszam i dziękuję za ciepłe słowa pod wczorajszym postem! ;)

Pozdrawiam- Wasza coraz bardziej oddana JC  ;)

16 komentarzy:

  1. dużo fajnych porad, przydadzą się i na pewno skorzystam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo fajny poradnik, wszystko zebrane w konkretną i przydatną całość :)

    OdpowiedzUsuń
  3. świetny post właśnie się zastanawiałam jak pomalować oko żeby zrobić foto bo zawsze wychodzi to słabo widoczne

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie bój się przerysowania! wszystko zniknie na zdjęciu ;)

      Usuń
  4. świetne, juz będę wiedziała jakie kolorki nałożyć aby dobrze to wyglądało na zdjęciu:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Asiu świetnie napisane!!!
    super ,że wracasz pełną parą do blogowania :) bo uwielbiam Cię czytać, zgadzam się w 100% co napisałaś i czekam na więcej, przynajmniej mam potwierdzenie, że myśle tak samo :) w praktyce to różnie wychodzi :)
    Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. w praktyce niestety często liczę na zdolności fotografa w photoshopie :)

      Usuń
  6. Super to wszystko opisałaś, na pewno skorzystam z porad!:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Piekne zdjecia, az milo popatrzec :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Tak ja poprzedni post poprostu genialny;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Super ... wreszcie wiem co nieco o makijażu do fotografii czarno-białej :) Super że się z tym, dzielisz :) :) :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo przydana notka :) Zawsze do wszystkich dokumentów wybieram czarno białe zdjęcia i zawsze malowałam się do nich w szarościach, żeby potem ewentualnych niespodzianek w kolorze nie było :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo fajne i konkretne porady, na pewno się przydadzą! Dobry makijaż w fotografii to must! Jestem w tym początkująca więc każda rada jest dla mnie na miarę złota :)

    OdpowiedzUsuń